Suite Com Cozinha Em Ibitipoca
Villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca Conceição da Ibitipoca med 1 sovrum ligger inom 4 km från Cave of Rabbits och ger tillgång till olika turistmål i närheten. Den här villan med 1 badrum, som passar för upp till 3 gäster, har en parkering.
Ungefär 10 minuters bilresa från den här villan hittar du Prainha, medan Parque Estadual do Ibitipoca ligger ungefär 15 minuters bilfärd bort.
Badrumsfaciliteterna i villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca inkluderar också en separat toalett och en dusch.
Gästerna är välkomna att laga sina egna måltider i ett komplett kök som är utrustat med ugn, köksredskap och glas. Restaurangen Bar do Firma erbjuder ett urval av brasilianska rätter.
- Lokala sevärdheter
- Parque Estadual do Ibitipoca4 km
- Conceição do Ibitipocas kyrka1,1 km
- Ibitiacu Ecoturismo1,3 km
- Gruta dos Moreiras3,6 km
- Macacos-vattenfallet3,6 km
- Saua Turismo1,1 km
- Ponte de Pedra4,3 km
- Lago dos Espelhos3,6 km
- Flygplatser
- Juiz De Fora Flygplats90 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Rökfria rum
- Parkering
- Inga husdjur
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Minibar
- LCD-TV
- CD-spelare
Hotellregler
- Information om extrasängar
- Inga extrasängar tillhandahålls i ett rum.
Vanliga frågor
- ❓
Finns det ett kök i villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca?
Ett minikök finns i villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca. - ❓
Tillåter villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca husdjur?
Villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca tillåter inte husdjur. - ❓
Finns det en bubbelpool i villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca?
Ja, en bubbelpool finns i villan Suite Com Cozinha Em Ibitipoca. - ❓
Vilka anmärkningsvärda attraktioner bör vi se när vi bor i semesterbostaden?
I semesterbostaden kan du utforska Conceição da Ibitipocas viktigaste landmärken, inklusive Cave of Rabbits (4 km), Parque Estadual do Ibitipoca (4,1 km) och Prainha, som finns inom 10 minuters bilresa.